Advertisements

Vehbi̇ Koç Ankara Araştirmalari Uygulama Ve Araştirma Merkezi̇nden Yeni̇ Sergi̇: İsti̇klalden İsti̇kbale Çocuk Davamiz”

“Ni?o De Papa Öğrenmeden Yetişkinler Için Atölyeler: Yeniden Kurmak

Filmizlehdizle. com üzerinden total HD film izleyebilir, Türkçe dublaj ya da Türkçe altyazılı seçenekleriyle istediğiniz filmi” “keyifle izleyebilirsiniz. Sitenin sunduğu avantajlar arasında çeşitli film türleri, güncel içerikler ve mobil uyumluluk gibi özellikler bulunabilir. Filmizlehdizle. com gibi siteler, on the internet film izleme konusunda çeşitli seçenekler sunarak izleyicilere geniş bir içerik yelpazesi sunar.

 • Kolektif belleğin mekânla kurduğu ilişki üzerine düşünülen atölyede, sergi turunun ardından katılımcılar şehirde gezilen yerlerin, duygu ve hatırlama araçlarıyla bir araya getirildiği kişisel hafıza defterlerini tasarlıyor.
 • Yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun toprak kayıplarıyla başlayan göç hareketliliği ve ardı ardına gelen savaşlar nedeniyle kimsesiz ve devlet korumasına muhtaç hale gelen çocuklar oluşturuyor.
 • Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM), izleyicileri tarihimizin önemli bir dönemine tanıklık etmeye davet ediyor.

İstiklalden İstikbale Çocuk Davamız sergisi, kendi kaderini kendi eline alan bir milletin istikbâli olarak görülen çocukların zorlu şartlar altında hayatla mücadele edebilmesi hedefiyle özel olarak oluşturulan eğitim programlarına weil ışık tutuyor. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yenilikçi devlet adamları ve aydınların çabalarıyla bir temele oturtulan çocuk koruma uygulamalarına odaklanan İstiklalden İstikbale Çocuk Davamız sergisi arşiv belgeleri, ses kayıtları gazete kupürleri, obje, fotoğraf ve videolardan oluşan 400’e yakın içeriği izleyicilerle buluşturuyor. Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM), Osmanlı’dan Cumhuriyet’e çocuk himayesini anlatan İstiklalden İstikbale Çocuk Davamız başlıklı sergiyi ziyaretçilerle buluşturdu. Koruyucu Aile, Evlat Edindirme Derneği (KOREV) iş birliği empieza Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen sergi, Himaye-i Etfal Cemiyeti’nin kuruluş yıldönümü vesilesiyle Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı. Küratörlüğünü VEKAM ekibinden Alev Ayaokur, Arzu Beril Kırcı ve Mehtap Türkyılmaz’ın üstlendiği sergi, twelve Temmuz’a kadar devam edecek.” 1win

“Pera Öğrenme’den Yetişkinler Için Atölyeler:  “yeniden Kurmak”

Siz de bu tür siteleri keşfederek istediğiniz filmi daha pratik bir şekilde izleyebilirsiniz. Kolektif belleğin mekânla kurduğu ilişki üzerine düşünülen atölyede, sergi turunun ardından katılımcılar şehirde gezilen yerlerin, duygu ve hatırlama araçlarıyla bir araya getirildiği kişisel hafıza defterlerini tasarlıyor. Bu defterler, atölye sonrasında da gezilen yerlerin hatıraları ile şekillenmeye devam ediyor. Sanatçı Deniz Kulaksızoğlu’nun yürütücülüğünde gerçekleştirilecek Tadilattaki Ütopyalar ve Ürünleşmiş Hayaller atölyesi, Ters Yüz PƎRⱯ sergisindeki “Maskeleme, Kentsel Dönüşümler” işinden ilham alıyor. Bu resimler tamamlandıktan sonra fotoğraflanıp sergide de karşılarına çıkan karton kahve bardaklarının yüzeyine aktarılıyor.

 • Küratörlüğünü VEKAM ekibinden Alev Ayaokur, Arzu Beril Kırcı ve Mehtap Türkyılmaz’ın üstlendiği sergi, fifteen Temmuz’a kadar devam edecek.”
 • Siz de bu tür siteleri keşfederek istediğiniz filmi daha pratik bir şekilde izleyebilirsiniz.
 • Görüntüleme ve kaydetme teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte 4K gibi yüksek çözünürlük formatları da hayatımıza girmiştir.
 • İnternet üzerinden ücretsiz film izleme imkanı sunan siteler, seyircilerin izleme alışkanlıklarını radikal bir şekilde değiştirmiştir.

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e konunun tarihini; cephe gerisinde kararlılıkla verilen mücadeleleri; Himaye-i Etfal Cemiyeti, Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumu, Atatürk Çocuk Yuvası gibi öncü kurumları inceleyen sergi, 15 Temmuz’a kadar Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde görülebilir. Arek Qadrra ve Beste” “Kopuz’un yürütücülüğünü üstlendiği bir diğer atölye olan Kentin Gizli Hafızasını Dokularla Okumak, Ters Yüz PƎRⱯ sergisine yapılacak gezinin ardından katılımcıları dokular, imgeler ve bunların zihinde yarattığı farklı çağrışımlarla bezeli kolektif kent hafızası üzerine yeniden düşünmeye davet ediyor. Katılımcılar müzenin çevresini, normalde gözden kaçabilecek hafıza ögelerine dikkat ederek gezdikten sonra, bölgenin kimliği, dili, renklerini yansıtan mimari detaylar ve dokuları fotoğraflıyor. Ardından önceden hazırlanmış plan haritasının üzerine, bu fotoğrafları kullanarak doku kolajı gerçekleştiriyor.

Advertisements

Meşher’de Küratörler Eşliğinde Sergi Turları Devam Ediyor

Online film izleme sitelerinin adresi, geleneksel sinema anlayışına alternatif olarak çeşitli izleme alışkanlıklarını bir kez daha tanımlamıştır. Tamamen ücretsiz erişebileceğiniz bu siteler, farklı türlerde birçok filmi çeşitli dil seçenekleri ve yüksek çözünürlük alternatifleriyle sunar. Gösterime girmesini beklemeniz gereken filmleri, on the internet film izleme siteleri aracılığıyla istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Görüntüleme empieza kaydetme teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte 4K gibi yüksek çözünürlük formatları da hayatımıza girmiştir. Film izlerken detayları daha keskin görebileceğiniz çözünürlük seçenekleri, web üzerinden film izleme sitelerinin avantajları arasında yer alır.

 • Dünya genelinde pandeminin etkisiyle sosyal etkinliklerin kapanması, sinema salonlarının da kapatılmasına yol açtı.
 • Koç Üniversitesi VEKAM, KOREV empieza” “Çankaya Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen bu sergi, tarihsel bir perspektiften çocuk himayesinin önemini vurgulamanın yanı sıra ziyaretçilere önemli bir sosyal ve kültürel deneyim sunuyor.
 • Kullanıcı dostu arayüzleri, profesyonel altyapıları ile online film izleme siteleri, geniş bir film arşivini ücretsiz olarak sunar.

Böylece sanatsal, kültürel empieza tarihi değerlerin, bir ticarî nesne ya da hediyelik eşyaya dönüşmesi süreci taklit ediliyor. Yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun toprak kayıplarıyla başlayan göç hareketliliği ve ardı ardına gelen savaşlar nedeniyle kimsesiz ve devlet korumasına muhtaç hale gelen çocuklar oluşturuyor. Dünya Savaşlarının ardından cephe gerisinde kararlılıkla empieza incelikle himaye altına alınan kimsesiz çocuklara dair Cumhuriyetle birlikte kurumsallaşan uygulamalara ışık tutuyor. Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama empieza Araştırma Merkezi (VEKAM), izleyicileri tarihimizin önemli bir dönemine tanıklık etmeye davet ediyor. İstiklalden İstikbale Çocuk Davamız sergisi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yenilikçi bir temele oturtulan kimsesiz çocukların korunması uygulamalarına ışık tutuyor.

Vehbi̇ Koç Ankara Araştirmalari Uygulama Ve Araştirma Merkezi̇’nden Yeni̇ Sergi̇: “i̇sti̇klalden İsti̇kbale Çocuk Davamiz”

Sanatçı Damla Yeşiloğlu’nun yürütücülüğünde gerçekleşecek Sır Altı Boyama ile Bitkisel Formlar, Ters Yüz PƎRⱯ sergisinde yerel-küresel ikilikleri barındıran bir sembol olarak guzmanya bitkisinin kullanıldığı “guzmania2103” yerleştirmesinden ilham alıyor. Etkinlikte katılımcılar önce sergiyi rehber eşliğinde geziyor, bu yerleştirmeyi bizzat görüyor. Ardından gündelik yaşamda, şehir içinde sıklıkla karşılarına çıkan bitkisel formları farklı bir gözle yeniden yorumlayarak çizimlerini bisküvi seramik tabaklar üzerine aktarıyor. Ters Yüz PƎRⱯ sergisinin, ziyaretçileri eserlerle etkileşim kurmaya davet eden empieza süreç odaklı yapısına dâhil olan bu anlatıda kent kültürü ve kimliğini oluşturan donatı elemanları üzerinden İstanbul yeniden yorumlanıyor. Ana malzemesi kumaş ve tüller olan, kolektif bir İstanbul anlatısı ortaya çıkaran ve her atölye sonunda birbirine eklenerek büyüyen eser, sergi boyunca Pera Öğrenme Atölyesi’nin duvarında sergilenecek.

 • Film izlerken detayları daha keskin görebileceğiniz çözünürlük seçenekleri, world wide web üzerinden film izleme sitelerinin avantajları arasında yer alır.
 • Film izleme deneyiminizi artırmak için Filmizlehdizle. com gibi popüler bir siteyi tercih edebilirsiniz.
 • Program,  Ters Yüz PƎRⱯ sergisinin mekânsal denemeler yaparak dünya ve birbirimizle alternatif ilişkisellikler kurmayı araştıran yapısını odağına alıyor.
 • Osmanlı’dan Cumhuriyet’e konunun tarihini; cephe gerisinde kararlılıkla verilen mücadeleleri; Himaye-i Etfal Cemiyeti, Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumu, Atatürk Çocuk Yuvası gibi öncü kurumları inceleyen sergi, 15 Temmuz’a kadar Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde görülebilir.
 • Film izleme siteleri, geçmiş yıllarda vizyona girmiş empieza sinema salonlarında gösterimi yapılmayan filmlere ulaşma şansı tanır.

“İnternet üzerinden film izleme olanağı sunan siteler, sinemanın dijital evriminin en son ürünlerindendir. Online sistemler aracılığıyla ücretsiz film yayını yapan bu siteler, herhangi bir sinema salonuna gitmeden istediğiniz filmi izleme şansı tanır. Dünya genelinde pandeminin etkisiyle sosyal etkinliklerin kapanması, sinema salonlarının da kapatılmasına yol açtı. Bu dönemde evden çıkmadan film keyfi yaşamanızı sağlayan online motion picture izleme siteleri ve platformları öne çıktı. Kullanıcı dostu arayüzleri, profesyonel altyapıları ile online film izleme siteleri, geniş bir film arşivini ücretsiz olarak sunar.

Film Türleri

Program, Ters Yüz PƎRⱯ sergisinin mekânsal denemeler yaparak dünya empieza birbirimizle alternatif ilişkisellikler kurmayı araştıran yapısını odağına alıyor. Düzenlenecek her bir atölye çalışması İstanbul’u şehir donatıları, mimari elemanları, renkleri, sesleri gibi birçok farklı parçaya ayırmayı, sonra um parçaları her bir katılımcının zihninde aldığı farklı anlamla beraber yeniden bir araya getirmeyi hedefliyor. Toplam 11 atölyeden oluşan “Yeniden Kurmak” programı 18 yaş ve üzeri herkesin katılımına açık olarak 18 Ağustos’a kadar devam edecek. Koç Üniversitesi VEKAM, KOREV empieza” “Çankaya Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen bu sergi, tarihsel bir perspektiften çocuk himayesinin önemini vurgulamanın yanı sıra ziyaretçilere önemli bir sosyal ve kültürel deneyim sunuyor. Sergi, geleceğin mimarı olan çocukların himayesinin geçmişten günümüze uzanan önemini ve öyküsünü kavramak isteyen tüm ziyaretçiler için 15 Temmuz’a kadar açık olacak. Ziyaretçiler sergide, kimsesiz çocukların yetiştirilmesine empieza eğitimine büyük önem veren Kazım Karabekir Paşa’nın, Himaye-i Etfal Cemiyeti’nin yanı sıra dönemin pek çok farklı kurumunun oluşumunda imzası olan Dr . Fuad Umay’ın gayretlerini de belgelerle gözlemleme fırsatı buluyor.

 • Filmizlehdizle. com üzerinden full HD film izleyebilir, Türkçe dublaj ya da Türkçe altyazılı seçenekleriyle istediğiniz filmi” “keyifle izleyebilirsiniz.
 • Bu defterler, atölye sonrasında da gezilen yerlerin hatıraları ile şekillenmeye devam ediyor.
 • Böylece sanatsal, kültürel empieza tarihi değerlerin, bir ticarî nesne veya hediyelik eşyaya dönüşmesi süreci taklit ediliyor.
 • Ayrıca, filmler hakkında detaylı bilgiler, puanlar empieza eleştirileri kolayca bulabilirsiniz.
 • Bu tür siteler, geniş motion picture arşivleri, kullanıcı dostu arayüzleri ve yüksek çözünürlük seçenekleri ile dikkat çeker.

Bu siteler, izleyicilere s?rf dağıtıcı şirketlerin belirlediği filmleri değil, geniş bir film arşivini sunar. İnternet üzerinden ücretsiz film izleme imkanı sunan siteler, seyircilerin izleme alışkanlıklarını radikal bir şekilde değiştirmiştir. Film izleme siteleri, geçmiş yıllarda vizyona girmiş ve sinema salonlarında gösterimi yapılmayan filmlere ulaşma şansı tanır. Ayrıca, filmler hakkında detaylı bilgiler, puanlar empieza eleştirileri kolayca bulabilirsiniz. Film izleme deneyiminizi artırmak için Filmizlehdizle. com gibi popüler bir siteyi tercih edebilirsiniz. Bu tür siteler, geniş motion picture arşivleri, kullanıcı dostu arayüzleri ve yüksek çözünürlük seçenekleri ile dikkat çeker.

Advertisements